KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15103158

nr 1510 3158

Annika Jauhola, man. Monogramsignerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 65x54 cm

Utrop:

500 kr

måndag 12 december 2022
kl 19:52:34

  • Tema
  • 12 dec

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta